Artistik Jimnastik Dünya Kupası

Artistik Jimnastik Dünya Kupası Finalleri İçin Erteleme Kararı Geldi

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayında görülmeye başlanan ve kısa sürede tüm dünyayı esir alan koronavirüs, spor dünyasını da etkiledi. Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü’de düzenlenmesi planlanan Artistik Jimnastik Dünya Kupası finallerinin de ertelenmiş olduğu bilgisi bildirildi.

Dünyayı kısa sürede etkisi altına alan ve binlerce kişinin ölümüne sebebiyet veren koronavirüs sebebiyle, dünyanın neredeyse çoğu yerinde spor organizasyonlarının ertelenmesine karar verildi. Birçok lig şampiyonunu ilan ederken, durum Dünya Kupası müsabakalarına da yansıdı. Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü’de de yapılması planlanan Artistik Jimnastik Dünya Kupası final müsabakalarının da ertelenmiş olduğu bilgisi bildirildi.

Ne Zaman Yapılacağı Bildirilmedi

Toplamda 42 ülkenin ve 159 sporcunun katılım göstereceği şampiyonanın elemelerinin yapılmasının ardından, Türkiye’den katılacak olan 4 sporcunun yer aldığı finaller ertelendi.

Ülkemizi temsilen yer ve atlama aletinde Abdelrahman Magdy Elgamal, paralel aletinde Ferhat Arıcan ve Ahmet Önder, barfiks aletinde ise Ümit Şamiloğlu’nun katılım göstereceği Artitik Jimnastik Dünya Kupası finalleri, koronavirüs sebebiyle ileriki tarihlerde yapılacak. Ertelenen müsabakaların ise ne zaman yapılacağına ilişkin henüz bir bilgi yok.

 

One comment

Comments are closed.