Dünya Kupası

Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri Koronavirüs Sebebiyle Ertelendi

Çin’in Wuhan şehrinde Aralık ayı itibari ile kendini gösteren yeni tip koronavirüs, spor organizasyonlarına da olumsuz anlamda etki yarattı. Dünyanın pek çok yerinde binlerce ölüme sebep olan, 100 bini aşkın vaka sayısı ile Dünya Sağlık Örgütü tarafından da salgın hastalık olarak ilan edilen koronavirüsü, Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’ne de etki etti. Elemeler, tehlike sebebiyle ertelendi.

 

Dünyanın neredeyse tamamına yakın bir bölgesinde etkisini gösteren yeni tip koronavirüs, Dünya Sağlık Örgütü tarafından da salgın hastalık olarak ilan edildi. Bu durum, özellikle organizasyon ve etkinliklerin önünü ciddi anlamda kapatırken, spor organizasyonlarına da etki etti. Bu süreçte, koronavirüs tehlikesi sebebiyle dünyanın her yerinde önlemler alınırken, Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleleri’nin de ertelenmiş olduğu bilgisi paylaşıldı.

 

Muslera, Falcao ve Isla Milli Takım Müsabakalarına Gitmeyecek

 

Olası tehlike sebebiyle Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri sürecinde gerçekleşmesi planlanan müsabakalar, koronavirüs tehlikesi sebebiyle ileri bir tarihe ertelendi. Bu süreçte ise milli takım müsabakalarına gitmeyecek olan oyuncular da açıklandı.

 

Yapılan açıklamalara göre, Galatasaray ekibinden Uruguaylı Fernando Muslera ve Kolombiyalı Radamel Falcao, Fenerbahçe ekibinden ise Şilili Mauricio Isla milli takım müsabakalarına gitmeyecek isimler arasında yer aldı.