Fenerbahçe

Fenerbahçe Eski Teknik Direktörü Ersun Yanal İle İlgili Gelişme

Geçtiğimiz haftalarda Fenerbahçe Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını resmen ayırma kararı almıştı. 2 Mart günü ayrılan yollarda, sözleşmenin karşılıklı olarak feshedilmiş olduğu açıklanmıştı. Edinilen bilgilere göre ise Yanal ile sarı kanaryanın arasında bulunan bağlar henüz kopmadı.

Edinilen bilgilere göre teknik adamın 13 Mart tarihine kadar sarı kanarya ekibinde Teknik Direktör olarak yer aldığı göründü. Alınan bilgiler ise Türkiye Futbol Federasyonu kayıtları içerisinde idi.

2 Mart günü tecrübeli Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını resmen ayırdığını açıklayan Fenerbahçe Spor Kulübü, yapmış olduğu açıklamayı Kamuoyu Aydınlatma Platformu olan KAP üzerinden gerçekleştirmişti. Son olarak Ziraat Türkiye Kupası maçı için Trabzonspor müsabakasında sarı lacivertli takımın başında olacağı bildirilen Ersun Yanal’ın, 13 Mart gününe kadar ise Fenerbahçe ekibinde Teknik Direktör olarak göründüğü ortaya çıktı.

Antrenörler Yer Almadı

Tecrübeli teknik adamın, Türkiye Futbol Federasyonu’nun içerisinde yer alan kayıtlarda bu şekilde yer alması ise, kafaları karıştırdı.

Öte yandan teknik hocanın durumu, antrenörler için ise geçerli olmadı. Yanal’ın yardımcılık görevini üstlenen Volkan Kazak ve Niyazi Eniseler’in de sözleşmelerinin 10 Mart 2020 tarihinde feshedilmiş olduğu öğrenildi.