Sepp Blatter

Sepp Blatter Dünya Kupası’nda Rüşvete İlişkin Açıklama Yaptı

Son dönemde gündemde olan başlıca konulardan biri de Dünya Kupası ev sahiplerinde yaşanan rüşvet skandalı oldu. 2018 Dünya Kupası ve 2022 Dünya Kupası için Rusya ve Katar’ın rüşvet verdiği iddiası Amerika tarafından belgelendi. Bu durumun ardından ise eski FIFA Başkanı Sepp Blatter yorum yaptı.

Söz konusu rüşvet skandalının ardından 2022 Dünya Kupası ev sahipliğinin Katar’dan alınarak farklı bir ülkeye verilmesinin gerekliliğine dikkat çekti.

Geçmiş yıllarda da ortaya atılan rüşvet skandallı, günümüzde de bitmek bilmedi. 2022 Dünya Kupası’na Katar’ın ev sahipliğini yapma durumunda ortaya atılan iddia, tüm dünya gündeminde başlıca konuşulmaya başladı.

Amerika Tek Başına Yapabilir

Eski FIFA Başkanı Sepp Blatter da, söz konusu duruma ilişkin açıklama yaptı. Kendi döneminde de yaşanmış olan rüşvet skandalı sebebiyle 6 sene boyunca futboldan men edilmişti.

Sepp Blatter, 2022 Dünya Kupası ev sahipliği durumunun, Katar’dan alınarak farklı bir ülkeye verilmesi gerektiğine dikkat çekti. Açıklamaları Alman basınına yapan eski FIFA Başkanı, Dünya Kupası’nı kendi imkanları ile düzenleyebilecek durumda olan çok ülke olduğunu ekledi.

Bunu Almanya’nın yapabileceğini ve 2018’den sonra Dünya Kupası’nın ikinci defa Avrupa’da düzenlenmesinin de önemli olacağını belirtti.

Öte yandan organizasyonun Amerika’da da düzenlenebileceğini ifade eden Blatter, bunu Amerika’nın tek başına yapabileceğini de ekledi.